مدلسازی و شبیه سازی فرآیند کوره قوس الکتریکی

چکیده

مدل به دست آمده در این مقاله برای آزمایش استراتژی‌های کنترل با استفاده از متغیرهای گاز خروجی در کنترل یک کوره قوس الکتریکی در نظر گرفته شده است. در این مقاله اشتقاق یک مدل فضای حالت غیرخطی چند متغیره از یک فرآیند EAF مورد بحث قرار میگیرد. مفروضاتی ساخته شده است که تلاش مدلسازی را تسهیل می کند. اصول اولیه ترمودینامیک، همراه با روابط تجربی، برای استخراج معادلات مدل استفاده می شود. یک مدل فضای حالت با متغیرهای فیزیکی مانند محتوای کربن در فولاد به عنوان حالت های مدل توسعه یافته است. نرخ تغییرات مانند کربن گیری نیز در نظر گرفته می شود. شرایط عملیاتی معمولی برای یک کوره مورد بحث قرار می گیرد و شرایط اولیه برای یک شبیه سازی از این استخراج می شود.  یک جدول زمانی از رویدادهای مربوط به شرایط عملیاتی برای شبیه سازی تعیین می شود. شبیه سازی با شروع شرایط اولیه انجام می شود و با خط وقایع پیش می رود. نتایج شبیه سازی نشان داده شده و از نظر هدف مدل مورد بحث قرار گرفته است.

کلمات کلیدی: کوره قوس الکتریکی؛ شبیه سازی EAF ،کنترل گاز خروجی؛ مدل حالت-فضا.

مقدمه

تاکید بر عملکرد کوره های قوس الکتریکی (EAFS) در دهه گذشته به سمت عملکرد کارآمدتر و سازگار با محیط زیست حرکت کردند. به گفته جونز، افزایش بهره وری مستقیماً با افزایش استفاده از اکسیژن در EAF مرتبط است، جایی که انرژی واکنش گرمازا جایگزین مقدار زیادی از انرژی الکتریکی ورودی می شود. مزایای استفاده از گاز خروجی پس از احتراق منجر به نسبت شارژ ضایعات بالقوه بالاتر (ژولکوفسکی) و اتلاف کلی انرژی کمتر می شود. هر دوی این روش ها فاصله زمانی بارریزی تا بارریزی را کوتاه تر می کند ، اما همچنین منجر به تقاضای بیشتر برای سیستم گاز خروجی می شود.

سیستم گاز خروجی یک EAF نقش مهمی در عملیات EAF ایفا می کند. این ماده برای استخراج و احتراق گازهای خطرناک مثل CO استفاده می شود و همچنین بر فرآیند فولادسازی تأثیر می گذارد. سرعت استخراج گاز ، تأثیر مستقیمی بر فشار EAF دارد ، بنابراین بر تشکیل حباب های هوا و در نتیجه نیاز به انرژی فرآیند و جذب نیتروژن در فولاد تأثیر می گذارد(Lankford) .

برای مطالعه مقاله به صورت کامل روی لینک زیر کلیک کنید:

مدلسازی و شبیه سازی فرآیند کوره قوس الکتریکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست